Convidats presencials Sitges 2020

0
343

Convidats presencials Sitges 2020

Convidats presencials Sitges 2020 Álex de la Iglesia, Najwa Nimri, Mario Casas, Juanma Bajo Ulloa i Paco Plaza, entre els convidats presencials destacats de la 53a edició


PREMIATS

Gran Premi Honorífic
Najwa Nimri (actriu)

Maria Honorífica
Oriol Tarragó (dissenyador de so)

Premi Nosferatu
Manuel de Blas (actor)

Méliès Career Award
Paco Plaza (director)

JURATS

Jurat Oficial Fantàstic
David Matamoros (productor)
Víctor García (director)
Maria del Puy Alvarado (productora)
Juana Acosta (actriu)
Borja Crespo (director, productor)

Jurat Noves Visions / Sitges Documenta
Younes Bachir (actor)
Silvana Fiorense (programadora de festival cinema i art)
Juan Sebastián Vásquez (director de fotografia)

Jurat Blood Window / Méliès d’Or
Carlos Areces (actor)
Nahikari Ipiña (productora)
Reinaldo Pereira (codirector Nocturna)

Jurat Brigadoon
David Jordán (director festival)
Paul Urkijo (director)
Sara Lopo (coordinadora festival)

Jurat de la Crítica
Mireia Iniesta (crítica)
Lucas Santos (crític)
Carlos Losilla (crític)

Jurat Mèliés
Asier Mensuro (historiador, escriptor)
Alfredo Oribe (escriptor fanzine)
David Muñoz (director)

INAUGURACIÓ

Malnazidos
Javier Ruiz Caldera (director), Alberto del Toro (director), Miki Esparbé (actor), Aura Garrido (actriu), Álvaro Agustín (productor), Cristian Conti (productor), Álvaro Cervantes (actor), Dafnis Balduz (actor)

INAUGURACIÓ (CURT)

DAR-DAR
Paul Urkijo (director), Ivan Saldaña (productor), Almudena Cid (actriu), Elías García (actriu), Udane Elosegui (actriu)

OFICIAL FANTÀSTIC COMPETICIÓ

Baby
Ferran Tomás (productor executiu), Diego Rodriguez Aguilera (productor), Juanma Bajo Ulloa, (director), Natalia Tena (actriu), Rosie Day (actriu), Mafalda Carbonell (actriu)

Cosmética del enemigo
Toni Carrizosa (productor), Ana Eiras (productora), Rodolphe Sanzé (productor), Kike Maillo (director), Tomasz Kot (actor), Athena Strates (actriu), Cristina Clemente (guionista), Fernando Navarro (guionista)

Kandisha
Alexandre Bustillo (director), Julien Maury (director)

La nuée (The Swarm)
Just Philippot (director)

Le dernier voyage de Paul W.R.
Romain Quirot (director)

Mosquito State
Filip Jan Rymsza (director), Charlotte Vega (actriu)

Superdeep
Arseny Shukin (director), Milena Radulovich (actriz), Sergey Torchilin (guionista)

La vampira de Barcelona
Lluís Danés (director), Raimon Masllorens (productor), Carlos Fernández (productor), Roger Casamajor (actor), Nora Navas (actriu), Bruna Cusi (actriu), Francesc Orella (actor), Albert Pla (actor), Mario Gas (actor), Núria Prims (actriu)

OFICIAL FANTÀSTIC FORA DE COMPETICIÓ

No matarás
David Victori (director), Laura Fernandez Brites (productora), Carlos Fernández (productor), Mario Casas (actor), Elisabeth Larena (actriu), Milena Smit (actriu), Fernando Valdivieso (actor)

SESSIÓ ESPECIAL

30 Monedas
Alex De La Iglesia (director), Jorge Guerricaechevarría (guionista), Macarena Gomez (actriu), Miguel Angel Silvestre (actor), Megan Montaner (actriu)

NOVES VISIONS

Un efecto óptico
Juan Cavestany (director), Alicia Yubero (productora),   Raul De Torres (editor), Javier Bermejo (director de fotografia)

El elemento enigmático
Florencia Juri    (productora)   

PANORAMA FANTÀSTIC

Sangre Vurdalak
Roxana Ramos (productora)

MIDNIGHT X-TREME

Hosts
Richard Oakes (director), Adam Leader (director), Craig Hinde (productor), Gillan Williams (productor), Neal Ward (actor), Samantha Ker (actriu), Nadia Lamin (actriu)    

Sky Sharks
Marc Fehse (director), Carstem Fehse (co-guionista), Daniel Berthold (FX)        

SEVEN CHANCES

El huerto del francés
Enric Pérez Font (restaurador), Sergio Molina (fill de Paul Naschy)

BRIGADOON

Aamamá
Miguel Alcalde (director)         

Aquella casa en las afueras
Silvia Aguilar (actriu)    

Casa
Alberto Evangelio (director)

Horrorscope
Pol Diggler (director)

Jostissi de Carreró
Pedro Miralles (director), Sebastià Rubí (productor), Matías Miralles (productor)         

Life As A B-Movie: Piero Vivarelli
Fabrizio Laurenti (director)      

Pujolar “Los muertos aún recuerdan su nombre”
Eduardo Gión (director), Albert Pujolar (protagonista)  

Red Screening
Maximiliano Contenti (director)

Segrelles. Ilustrador universal
Ignacio Estrela (director), Laura Grande (guionista i productora)           

Spyglass
Javier Prada (director)                                     

EQUIPS CURTMETRATGES

Dana
Lucía Forner (directora), Joan Vilà (compositor)

La dama del Fantaterror
Diego López (director) 

Luz Distante, Parte 1, Les desventurades
Juanse Alamos (productor)      

Red Light
Alex Kahuam (director)

The Retreat
Jordi Morera (productor), Marcus Anthony Thomas (director)  

Rutina: la prohibición
Sam (director), Master (actor)